Po co rwać włosy z głowy? Lakier jak nowy, czyli auto detailing

Jesienią i zimą wszystkie samochody mają tendencję do wyraźnej utraty swojej urody. Opady, stare liście, stare owady i inne pozostałości po letnich wojażach nadają samochodowi smutny trochę stary wygląd.

Zabezpieczenie ceramiczne lakieru ma wpływ nie tylko na wygląd auta, lecz również na jego konserwację i dłuższy okres użytkowania. Utrzymanie lakieru samochodu w stanie idealnym domowymi sposobami rzadko bywa na dłuższą metę możliwe. Korzystanie z myjni samochodowych, polerowanie, czy inne zabiegi wykonywane osobiście mogą nie dać takich rezultatów, jakich dumny właściciel by oczekiwał.

Pierwsze kroki do odmłodzenia

W Polsce coraz więcej firm specjalizuje się odnawianiu i konserwacji samochodów. Coraz chętniej właściciele chcąc zadbać o auto poddają je procesowi zwanemu auto detailing. W największym skrócie jest to proces polegający na oczyszczaniu i konserwacji, a także renowacji całego samochodu. Zabezpieczenie foliami warszawa to ostatni element zewnętrznej formy tego procesu.

Pierwszym krokiem jest dokładne umycie pojazdu oraz zastosowanie dekontaminacji i deironizacji. Pozwoli to na pozbycie się z lakieru takich elementów jak asfalt, osady wszelkiego rodzaju, rdza, owady i inne trudne zabrudzenia.

W kolejnym etapie pozbyć się należy takich zanieczyszczeń, które nie są widoczne gołym okiem. Ten proces nazywa się glinkowanie. Użycie specjalnej glinki powoduje wyłuskanie drobinek brudu, czy nalotu z oczyszczonej powierzchni. Powłoka lakiernicza w tym momencie odzyska pełną gładkość.

Kolejne czynności prowadzące do zabezpieczenia ceramicznego lakieru to polerowanie, renowacja lakieru i korekta koloru, tak by auto wyglądało jak nowe.

Zabezpieczenie ceramiczne lakieru – jeszcze krok do pełni blasku

Ostatnim etapem przed nałożeniem folii ceramicznej jest odtłuszczenie auta.

Proces zaczyna się od woskowania przygotowanej powierzchni. Stosuje się wosk twardy, który nałożony zostaje ręcznie. Profesjonaliści przy tej czynności wykorzystują woski, polimery, żywice lub silikony. Wosk chroni lakier samochodu przed zewnętrznymi szkodliwymi czynnikami. Potęguje również efekt wizualny polerowania, dodaje głębi koloru i odświeża samochód.

Tu wreszcie wykonane zostaje zabezpieczenie ceramiczne lakieru. Przygotowane auto zostaje pokryte folią ceramiczną perfekcyjnie chroniącą lakier przed uszkodzeniami. Niektóre folie łączą się nierozerwalnie z lakierem i są bardzo trwałe, bez efektu rozwarstwiania. Na rynku znajdują się również folie mające za zadanie osłonięcie lakieru przed uderzeniami małych kamieni czy przed zarysowaniami. Często też stosuje się folie samoregenerujące, działające tak, że drobne zarysowania znikają pod wpływem wody lub słońca.

Zadbanie i konserwacja lakieru zależy od właściciela, lecz poziom wykonania usługi detailingu powierzyć należy firmie, która się na tym zna. Specjalista po wstępnych oględzinach, wymierzeniu lakieru i dobraniu odpowiednich metod odda właścicielowi samochód wyglądający jak z salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × three =